ZAKOŃCZENIE SEZONU POLOWAŃ ZBIOROWYCH 2023 / 2024

Jakież piękne było ostatnie, praktycznie dwudniowe, polowanie zbiorowe w mijającym sezonie. Święty Hubert sprzyjał myśliwym z KULIKA nadzwyczajnie.

13 stycznia 2024 – Tomasz Wenta poprowadził polowanie zbiorowe  w obwodzie 158. Śnieg, lekki wiatr, słońce prześwitujące przez chmury oraz 13 myśliwych. Naganka skromna, lecz wyposażona w doskonale przygotowane do pracy psy. Mioty obfitujące w zwierzynę obstawiało 13 myśliwych. W przerwie między pędzeniami czas na pożywną zupę gulaszową oraz przepyszne ciasto jagodowe upieczone przez żonę prowadzącego. Trzynastka tym razem przyniosła łowcom szczęście. Na pokocie 5 łań, 2 dziki, 2 kozy.

Dzień następny –  14 stycznia to kontynuacja łask Świętego Huberta w tym samym obwodzie. Polowanie poprowadził Błażej Paszylk. Atmosferę myśliwskiego spotkania podkreśliło ognisko i pieczone na nim kiełbaski. Pokot skromniejszy, ale również zacny: 2 dziki, w tym „wąsaty” odyniec oraz 2 kozy.

Sezon polowań zbiorowych 2023/2024, czas grupowych spotkań w kniei, życia od weekendu do weekendu, ćwiczenia składu do zwierza w przebiegu, mocy wrażeń, dobiega końca. Polowania te, częstokroć atakowane przez przeciwników łowiectwa, pomimo nasilonego ruchu turystycznego spowodowanego obecnością stoku narciarskiego w Trzepowie jak co roku przebiegły bezpiecznie i bezkonfliktowo. Obecność myśliwych w terenie pozwoliła w niedzielę na szybkie udzielenie pomocy pasażerom samochodu osobowego, który tracąc przyczepność a oblodzonej, leśnej drodze wylądował w leśnym, przydrożnym rowie melioracyjnym.

 Końcówka zimy, to czas penetracji łowisk w poszukiwaniu wnyków, czas obserwacji tworzących się nowych dziczych watah, a w przypadku dużych śniegów – dokarmiania zwierzyny płowej.

Przestawiamy się na czas polowań indywidualnych.