Wiosenne porządki w łowisku

W chłodne, lecz słoneczne, sobotnie przedpołudnie 13 marca 2021 odbudowana została  po pożarze ambona C-1 w Roztoce (obw. 158). Do pracy stawili się: Gospodarz obwodu Jerzy Pakur, stażysta Tomasz Liskowski, myśliwi: Łukasz Cyrul, Piotr Korczak oraz pies (oczywiście myśliwski) – Karmel.

Podczas naprawy wykorzystano solidną konstrukcję wsporczą istniejącej wcześniej ambony, wykonując nową budkę. W czasie pracy myśliwych odwiedził właściciel gruntów, na których stoi urządzenie łowieckie kibicując budowniczym.

Ambony myśliwskie stanowią doskonałe miejsca obserwacyjne dla miłośników przyrody. Chronią od opadów atmosferycznych, zasłaniają od wiatru i zapewniają świetne schronienie przed zmysłami mieszkańców pól, łąk i lasów. Umożliwiają uwiecznianie zwierzyny na fotografiach bez wprowadzania niepokoju w kniei. Urządzenia te są ogólnodostępne, powstają jednak siłami myśliwych i z ich funduszy. Dlatego też apelujemy o pozostawianiu ambon w stanie takim, w jakim każdy z nasz chciałby je zastać. Dbajmy o czystość wewnątrz i wokół ambony, w miarę możliwości zabezpieczajmy ławki przed opadami atmosferycznymi. Opuszczając ambonę odstawiajmy ławeczkę na sztorc z dala od okien, a jeśli jest możliwość zamykajmy jej okna oraz drzwi.

Intereaktywana mapa obwodu 158 wraz z aktualną lokalizacją urządzeń łowieckich i ich dokumentacja fotograficzną znajduje się w zakładce “Koło / Teren” na naszej stronie www.