Festiwal Knieja 2023

Serdecznie zapraszamy kolegów myśliwych wraz z rodzinami  i przyjaciółmi, w sobotę, 1 lipca br. do Sierakowic na doroczny, XVIII Festiwal Kultury Łowieckiej Knieje 2023.

Głównym organizatorem imprezy jest Zarząd Okręgowy PZŁ w Gdańsku.

Podczas festiwalu przewidywane jest wiele atrakcji dla myśliwych oraz ich rodzin, a także dla sympatyków łowiectwa. Pokazy psów, ptaków, konkurs rozpoznawania poroży jeleni, konkursy kulinarne świetnych kuchni Kół Gospodyń Wiejskich, konkursy sygnalistów, a także przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników do ołtarza papieskiego zakończony mszą świętą –  to w godzinach od 10.00 do 17.00 odbywać się będzie w Sierakowicach w okolicy zabytkowego kościoła.

O godz. 18.00 zaś w Ostrzycach przy scenie koncertowej – pokazy psów ras myśliwskich, koncert zespołu HUBERTUS oraz trwająca od 19.30 do 24.00 biesiada z muzyka taneczną.

Festiwal ten, to sprawdzona, stojąca na wysokim poziomie impreza idealna dla rodzinnego wypadu weekendowego. Świetna rozrywka dla dzieci i młodzieży, możliwość degustacji doskonałych wyrobów, kiermasz. Jest to także doskonała okazja do zaprezentowania się myśliwych w strojach oficjalnych i nieoficjalnych, podkreślających naszą jedność w obronie realizowanej przez nas pasji.

Darz Bór